Firmamız, 1966 yılında Selahattin Ekren tarafından Karabük’te kurulmuş ve 1998 yılına kadar, bilumum Nakliyat ve Demir Çelik Ticaret İşleri ile iştigal etmiştir.

2005 yılında, Erkan Ekren – Ercan Ekren tarafından “AKAR NAKLİYAT DEMİR ÇELİK GIDA ULUSLARARASI TAŞIMACILIK LTD ŞTİ.” Ünvanını almış ve Ticari Faaliyetlerini bu ünvan adı altında devam ettirmiştir.

Firmamız, 3 yıl orman ürünleri işini yapmış, 3000m3 kereste kesip hazır hale getirerek depolama ve nakliye işini taahhütlü olarak yapmıştır. Ayrıca 2 yıl değişik otobüs firmalarında kendi otobüsleriyle otobüs işletmeciliği de yapmıştır. Şirket, bünyesine kiralık 40 tır alarak yurtiçi ve yurtdışını kapsayan geniş kapsamlı nakliye işine devam etmiştir.

Firma 1993 yılında Mis Süt AŞ.’nin yurtiçi nakliye işini almıştır. Bu yıldan itibaren başarılı, azimli ve dinamik bir şekilde NESTLE GIDA AŞ ile yoluna devam etmiştir. Ayrıca pastorize soğuk hava nakliyesinde diğer firmalarla ek iş yapmıştır. Bu firmalar Artemis Gıda, Erpiliç, Mado, Mudurnu Piliç ve Danone’dir.

Firmamız 2002 yılında Sigorta Sektörüne atılmış ve 2 seçkin sigorta şirketinin acenteliklerini alarak bu sektörde büyümeyi hedeflemiştir. Ayrıca 2011 yılında da Gıda sektörüne girmiş ve Batı Karadeniz’in en büyük Broiler Üretim Çiftliğini kurmuş, bu sektörde de kendini başarılı kılmayı hedef edinmiştir.